Czy muszę stale zażywać leki / czy muszę je brać do końca życia?

Leki eliminują pewne nieprawidłowości w Twoim organiźmie, zastępują brakujące elementy, łączą zerwane łańcuchy reakcji lub blokują niepożądane reakcje w organiźmie. Zwykle nie mogą wyleczyć całkowicie choroby i utrzymują organizm w stanie równowagi doczasu gdy  pozostają w organiźmie.

Jeśli  przerwiesz stosowanie leków to choroba – nieprawidłowości ujawnią się po pewnym czasie lub natychmiast. Takie zależności występują w najczęstszych schorzeniach : nadciśnieniu tętnicznym, chorobie niedokrwiennej serca, po zawale, cukrzycy , wysokim poziomie cholesterolu. Czasem jeśli wyeliminujesz czynniki ryzyka, zmienisz dietę , zredukujesz masę ciała , będziesz utrzymywał aktywność fizyczną doprowadzisz do takich pozytywnych zmian w ustroju, że niektóre leki będzie można odstawić.

     Są to sytuacje kiedy nie musisz brać leków do końca życia. Jednak pamiętaj - korzyści z leków są zasadniczo tylko wtedy kiedy mogą działać w organiźmie w sposób ciągły. Zostały wynalezione i badane po to aby pomagać, a nie szkodzić.  Jeśli uważasz , że lek Ci szkodzi zgłość ten fakt lekarzowi leczącemu spróbuje on rozwiązać ten problem dobierając być może inny bardziej dopasowany do Twojego organizmu, a również skuteczny.

W leczeniu naszych pacjentów opieramy sią na tzw. medycynie faktów ( Evidence Based Medicine).  Nie stosujemy leków o nieudowodnionym korzystnym działaniu.  Serwis używa ciasteczek (cookie). Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie cookies na moim urządzeniu: