Neurologia

W naszym zespole neurologów pracują doświadczony neurolog kliniczny Dr. med Joanna Chrzanowska-Waśko, obecnie pełni funkcję Ordynatora Oddziału Neurologii SPZOZ w Myślenicach oraz Lek.med. Elżbieta Gradek-Kwinta, która przyjmuje w Kardio Grupie w Lubniu.

 

Co leczy i diagnozuje specjalista neurolog ?

Schorzenia układu neurologicznego dotyczą objawów i chorób związanych bezpośrednio z mózgiem (ośrodkowy układ nerwowy ) jak i układem obwodowym na który składają się nerwy ruchowe i czuciowe odchodzące od rdzenia kręgowego ( nerwy obwodowe) jak i nerwy centralne odchodzące bezpośrednio od mózgu ( np. n. twarzowy czy okoruchowe).

Wśród wielu schorzeń , które są domeną neurologów najczęściej występujące to konsekwencję udarów i zawałów mózgu ( wyjściowo to problemy naczyniowe i zatorowe), schorzenia degeneracyjne i podobne  - choroba Parkinsona , Alzhaimera, stwardnienie rozsiane. Zaburzenia czynnościowe typu padaczka, choroby nowotworowe oraz liczne i częste zaburzenia związane z uciskiem lub uszkodzeniem korzeni nerwowych przy kręgosłupowo powodujących rwę ramienną lub kulszową itp.   Często również konieczna jest diagnostyka neurologiczna w przypadku zawrotów głowy lub zaburzeń siły mięśniowej, upadków oraz bóli głowy.

 

 

 Serwis używa ciasteczek (cookie). Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie cookies na moim urządzeniu: